PYTANIA I ODPOWIEDZI


Przypominamy, iż w przypadku filmów można do nas przesłać link do materiału umieszczonego w serwisie YOUTUBE.

 

 

 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

 

 1. W jakim formacie powinny być zdjęcia?

 

Zdjęcia wysyłamy w dowolnym formacie graficznym - najbardziej popularne posiadają rozszerzenie JPEG czy PNG. Poradzimy sobie z plikami TIFF, GIF, BMP. Zdjęcia zapisane w PDF będziemy musieli konwertować na grafikę. Jeśli jednak tak (lub inaczej) zapisaliscie swoje materiały, prześlijcie je, będziemy szukać najlepszych, skutecznych rozwiązań.

 

2. Jak przesłać wiele plików?

 

Do przesyłania wielu plików, które nie zmieszczą się w jednej wiadomości email służą darmowe strony, na któych, bez rejestracji (i opłat) można dokonać transferu, np.TA lub TA (w języku polskim).

Użytkownicy poczty gmail, przy dodawaniu wielu zdjęć, zostaną poprowadzeni intuicyjnie przez system - pliki zostaną zapisane na wirtualnym dysku a link do nich udostępniony adresatowi.

Ciekawy artykuł na temat metod udostęniania plików znajdziecie Państwo także TUTAJ.

 

3. Na jaki adres wysłać zdjęcia i filmy?

 

Materiały prosimy wysyłać na adres:

kontakt@aiowszem.pl lub na adres  aiowszem@interia.pl

Oba są na bieżąco obsługiwane i odbieramy z nich pocztę od Państwa.

 

4. Czym zrobić zdjęcia?

 

Istnieje wiele metod utrwalania obrazu a dzisiejsza technologia umożliwia rejestrację obrazu dosłownie każdemu. Nasze smartfony posiadają aparaty o dużej rozdzielczości i sporych możliwościach. Zdjęcia można wykonać tabletem lub aparatem cyfrowym (szybko przeniesiemy go na dysk komputera). Zdjęcia wykonane w technice analogowej (klisza, wywoływane w ciemni) należy zeskanować i zapisać na nośniku (dysk, karta pamięci, USB itp.). Im lepsze zdjęcie, tym łatwiejsza obróbka i lepszy efekt wizualny, natomiast współczesne techniki pozwalają nawet z przeciętnego zdjęcia wyciągnąć to, co najlepsze. Ze swojej strony oferujemy podstawową obróbkę materiału dla uzyskania najlepszego efektu na stronie.

 

5. Ile zdjęć można przesłać na stronę?

 

Ustaliliśmy, że na czas trwania projektu przyjmiemy maksymalnie 20 prac od jednego użytkownika w jednej kategorii, co oznacza, że możecie przesłać jednocześnie np. 20 obrazów, kilkanaście wierszy, i tyle samo (do 20) nagrań audio. W przypadku prac plastycznych, wśród tych 20 prac znajdą się te z różnych kategorii, czyli: jeśli tworzycie Państwo w wielu technikach (grafika, ceramika, rzeźba, batik, kolaże etc), wybierzcie po kilka prac reprezentatywnych dla danej techniki, aby łącznie umieścić 20 zdjęć stworzonych dzieł w dziale PLASTYKA.

 

6. Jakie dane przesłać?

 

Projekt powstał wyłącznie w celu promocji Państwa twóczości - dane nie są inaczej przetwarzane ani odstępowane przez stronę innym podmiotom, zgodnie z zapisami w REGULAMINIE oraz informacjami o PRYWATNOŚCI. Natomiast są widoczne dla wszystkich użytkowników sieci (sposób podpisania na stronie).

Państwo sami decydujecie, jakie dane znajdą się pod obrazem lub nagraniem; imię, nazwisko, wiek, miejscowość lub pseudonim artystyczny.

Nie udostępniamy adresów email, numerów telefonów czy innych danych teleadresowych. Pisząc do nas określacie Państwo, jakie dane zamieścimy przy pracach i wyrażacie stosowną zgodę w wiadomości, np.:

"Wyrażam zgodę na publikację danych: Jan Nowak, twórczość malarska. Mieszkam w Gdańsku, jestem na emeryturze. Amatorską twórczością zajmuję się od 5 lat w ramach zajęć UTW". Informacja może zawierać wyłącznie podpis w formie imienia.

 

7. Czy mogę dosłać prace?

 

Tak, w trakcie trwania projektu - do końca sierpnia 2020 przyjmujemy i uzupełniamy Państwa indywidualne galerie. Po ustaniu projektu będą prezentowane jeszcze 6 miesięcy na stronie. Od Państwa aktywności zależy, jaki kształt przyjmie strona po ustaniu Projektu. Strona powstała dla Państwa i - przy aktywnym zaangażowaniu w jej tworzenie oraz istnienie - nie wykluczamy, że idea będzie kontynuowana w tej lub pokrewnej formie.

 

8. Czy każdy może przesłać prace?

 

Każdy senior - amator. Twórczość zawodowa jest adekwatnie prezentowana w przestrzeni gospodarczej i tym nie zajmujemy się na stronie aiowszem.pl